XXI wystawa prac autorstwa mieszkańców DPS w Ślesinie

Zapraszamy na wystawę prac autorstwa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Dwuletni dorobek artystyczny podopiecznych można obejrzeć w miejscowym ośrodku kultury oraz na stronie facebookowej DPS-u.

Wernisaż wystawy odbył się 19 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Z powodu ograniczeń wynikających z pandemii wicestarosta Władysław Kocaj otworzył wystawę bez udziału zwiedzających. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie można ją zobaczyć w sali wystawowej ośrodka kultury. Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi, zwiedzanie odbywać się będzie maksymalnie w czteroosobowych grupach.

– Wszystkie prace udostępniliśmy też na stronie facebookowej DPS-u. Zapraszam do obejrzenia dzieł naszych utalentowanych mieszkańców, a także do udziału w konkursie. Wystarczy oznaczyć (zalajkować)  jedną z przedstawionych w mediach społecznościwych prac, a wyróżniony autor otrzyma nagrodę niespodziankę. Nagroda zostanie też rozlosowana wśród osób, które „polubią” zwycięską pracę. Głosowanie trwać będzie do końca czerwca – zachęca Joanna Wołyńska dyrektor placówki.

Na tegoroczną ekspozycję składa się ponad 100 dzieł wykonanych za pomocą  różnorodnych technik i środków warsztatowych. Są to projekty artystyczne pięćdziesięciu podopiecznych przygotowane na zajęciach z arteterapii w ciągu dwóch ostatnich lat. Zaprezentowane obrazy, grafiki, hafty, kolaże, wyklejanki są bardzo emocjonalne i zachwycają kolorystyką oraz bogactwem motywów.

Prace mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem koneserów, a także zdobywają prestiżowe nagrody w ogólnopolskich i wojewódzkich konkursach plastycznych. Wystawy prezentujące dorobek artystyczny podopiecznych organizowane są od 21 lat i mają na celu popularyzowanie i promowanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych.

XXI wystawa prac autorstwa mieszkańców DPS w Ślesinie