XVIII Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Już po raz osiemnasty, gimnazjaliści z Wielkopolski rywalizować będą o zwycięstwo w  „Wielkopolskim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym”. Tegoroczny Finał Konkursu odbędzie się 3 czerwca w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.

Uczniowie reprezentujący 35 powiatów naszego województwa przystąpią w najbliższy piątek do pisemnego egzaminu sprawdzającego wiedzę o samorządzie terytorialnym. Test wyłoni ośmiu uczestników ścisłego finału, który rozpocznie się o godzinie 14.45. Na tym etapie Konkursu, gimnazjaliści odpowiadać będą na pytania Komisji. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Organizowany od 1994r. Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej. Jego celem jest propagowanie idei budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz upowszechnianie wiedzy o funkcjonowaniu samorządu i jego znaczeniu dla życia lokalnych społeczności.
Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem w środowiskach szkolnych i samorządowych. W dotychczasowych edycjach Konkursu wzięło udział ponad 41 tysięcy uczniów, reprezentujących 200 gimnazjów ze 150 gmin i 35 powiatów naszego województwa.

W realizację projektu zaangażowani są członkowie Towarzystwa Samorządowego, którzy na poszczególnych etapach jego realizacji wspierani są m.in. przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe w Koninie i Radę Powiatu Konińskiego, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, koordynatorów z 35 powiatów oraz parlamentarzystów i lokalnych liderów.

Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym składa się z 3 etapów. Pierwszy to eliminacje szkolne, drugi - eliminacje powiatowe, natomiast ostatni etap, to finał wojewódzki, na który - w imieniu Towarzystwa Samorządowego w Koninie oraz konińskiego Starostwa – zapraszam 3 czerwca, o godzinie 14.30 do kompleksu dydaktyczno-sportowego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.