XVIII finał Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska

W sobotę (1 grudnia) poznamy laureatów XVIII edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska.

Powiat koniński może pochwalić się bogatym dorobkiem przedsięwzięć służących popularyzacji wiedzy przyrodniczej, promocji zdrowego stylu życia oraz kształtowania świadomych postaw ekologicznych. Aktywizują one rocznie kilka tysięcy osób mieszkających w naszym powiecie, a zwłaszcza dzieci i młodzież.

Jednym z najstarszych, a zarazem największych, przedsięwzięć edukacyjnych realizowanych przez Starostwo Powiatowe w Koninie, jest Powiatowy Konkurs Ochrony Środowiska. W organizowanym od 18 lat konkursie o tematyce ekologicznej uczestniczyło ponad 3,5 tysiąca uczniów reprezentujących gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z powiatu konińskiego.

W tym roku etap szkolny zakończył się 29 października. Wyłonił on 21 uczestników finału powiatowego konkursu, który odbędzie się 1 grudnia w sali konferencyjnej starostwa. Zmagania finalistów rozpocznie test pisemny o godz. 9.00.
W drugiej części konkursu, jego uczestnicy zaprezentują filmy własnego autorstwa poświęcone ochronie środowiska oraz wezmą udział w quizie. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom przewidziano na godzinę 12.00.