XV Forum Rolnicze Powiatu Konińskiego

Wielkopolska Izba Rolnicza i Starosta Koniński serdecznie zapraszają na „Forum Rolnicze Powiatu Konińskiego”. Debata nad aktualnymi problemami branży rolniczej odbędzie się 16 lutego w formule hybrydowej. Udział w konferencji online jest bezpłatny, a rejestracja nadal możliwa.

Już po raz piętnasty przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Rolniczej rozmawiać będą z rolnikami, przetwórcami i producentami rolnymi, a także samorządowcami i ekspertami o największych wyzwaniach stojących przed rolnictwem i obszarami wiejskimi. Tegoroczne Forum adresowane do rolników z powiatu konińskiego odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 10.00. Zgodnie z przyjętą na czas pandemii formułą, spotkanie zorganizowane zostanie w systemie hybrydowym – stacjonarnie w siedzibie ZSEU w Żychlinie oraz online na zasadzie udziału rolników w bezpłatnych webinariach.

Debata, tak jak i w latach ubiegłych, służyć będzie omówieniu czynników wpływających na sytuację ekonomiczną gospodarstw, a także wymianie doświadczeń i poglądów w sprawach najbardziej aktualnych dla branży rolniczej.

Tematem przewodnim Forum będą podstawy nowej Wspólnej Polityki Rolnej opisane w Krajowym Planie Strategicznym na lata 2023-2027. Dzięki temu rolnicy z powiatu konińskiego będą mogli dowiedzieć się, co ich czeka, jakie są szanse i zagrożenia oraz na jakie wsparcie mogą liczyć w nowej perspektywie finansowej WPR.

Program wydarzenia przewiduje również omówienie zagadnień dotyczących bioasekuracji, wdrażania zasad tzw. Zielonego Ładu, działań uruchamianych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, instrumentów finansowania rolnictwa i ekonomiki rolnictwa, a także spraw związanych z kształceniem w kierunkach rolniczych, czy działalnością Kół Gospodyń Wiejskich i Kółek Rolniczych.
Po zakończeniu części teoretycznej, rozpocznie się panel dyskusyjny, podczas którego nie zabraknie też miejsca na tematy lokalne, w tym inicjowane przez rolników biorących udział w webinarium. Radą i pomocą służyć im będą przedstawiciele instytucji i organizacji rolniczych.

Zgłoszenia do udziału w Forum Rolniczym Powiatu Konińskiego można dokonać online za pośrednictwem strony internetowej www.wir.org.pl lub dzwoniąc do biura powiatowego WIR w Koninie, pod numer 791500555.

Wydarzenie organizowane jest przez Biuro Powiatowe Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Koninie przy wsparciu konińskiego starostwa. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją Forum sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.