XIX Zimowa Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi

Już w najbliższy weekend dużo sportowych emocji w powiecie konińskim. O miano najlepszych lekkoatletów rywalizować będą reprezentanci gmin w XIX Zimowej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi.

Największa sportowa impreza powiatu odbędzie się 12 lutego w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kazimierzu Biskupim, 18 lutego w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kleczewie oraz 19 lutego w kompleksie sportowo- dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.

W pierwszym i drugim dniu zawodów o miejsca na podium walczyć będą zawodnicy w grach zespołowych: piłce siatkowej oraz nożnej. W niedzielę (19 lutego) rozegranych zostanie 6 konkurencji rekreacyjnych. Reprezentacje gmin sprawdzą swoje umiejętności w rzutach do kosza i lotkami do tarczy, czy też strzałach piłką na bramkę oraz w wieloboju rekreacyjnym. Uczestnicy spartakiady będą musieli także wykazać się wiedzą o Ludowych Zespołach Sportowych w Wielkopolsce i tężyzną fizyczną w podnoszeniu odważnika.

Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin otrzymają Puchary Starosty Konińskiego, a także reprezentować będą nasz powiat w finale Wielkopolskim Spartakiady, który odbędzie się 5 marca w Przygodzicach.

Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć zawodników głośnym dopingiem zapraszamy w najbliższą niedzielę do Kazimierza Biskupiego oraz 18 lutego do Kleczewa i 19 lutego do Żychlina.