Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

X Powiatowy Finał Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

W Światowym Dniu Konsumenta, 15 marca, odbędzie się X Powiatowy Finał Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej pod honorowym patronatem Starosty Konińskiego.
 
Propagowanie prawa konsumenckiego wśród młodzieży, zachęcanie ich do zdobywania praktycznych umiejętności w tej dziedzinie oraz zwiększanie świadomości w zakresie obrony praw przez rzeczników konsumentów, to główne cele olimpiady organizowanej przez konińskie Starostwo już od 10 lat. Konkurs jest także zwieńczeniem procesu edukacji konsumenckiej prowadzonej w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego.
W tegorocznym, jubileuszowym finale olimpiady weźmie udział 21 uczniów wyłonionych w eliminacjach przeprowadzonych przez zespoły szkół w Kleczewie, Sompolnie i Żychlinie.
Konkurs rozpocznie się o godzinie 10.00 pisemnym testem ze znajomości podstawowych aktów prawa konsumenckiego. Sześcioro zdobywców największej liczny punktów otrzyma dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Konińskiego. Laureaci trzech pierwszych miejsc reprezentować będą powiat koniński w finale wojewódzkim Olimpiady, która odbędzie się 11 kwietnia w Poznaniu.
Badania społeczne pokazują, że świadomość konsumentów stale wzrasta. Zwiększają się także ich oczekiwania i zapotrzebowanie na skuteczną pomoc organizacji konsumenckich. W indywidualnych sporach z przedsiębiorcami, polscy konsumenci mogą liczyć na wsparcie ze strony miejskich i powiatowych rzeczników konsumentów od 12 lat.  Instytucja rzecznika konsumentów pojawiła się bowiem w polskim prawodawstwie dopiero w 1999 r.
Z bezpłatnych porad powiatowego rzecznika konsumentów, mieszkańcy powiatu konińskiego mogą skorzystać  odwiedzając go osobiście (pokój nr 361 na II piętrze budynku Starostwa), za pośrednictwem poczty elektronicznej (rzecznik@powiat.konin.pl) lub dzwoniąc pod numer 63 240 32 67. Bernadeta Szmytka udziela informacji a także podejmuje interwencje i mediacje z przedsiębiorcami od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30.

© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting