Wysokie miejsca w klasyfikacji sportowej i turystycznej dla powiatu konińskiego

Powiat koniński wywalczył drugie miejsce w XXV edycji Współzawodnictwa Turystycznego i czwarte miejsce w ramach współzawodnictwa sportowego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka.

Uroczyste podsumowanie całorocznej rywalizacji odbyło się 11 grudnia w siedzibie Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe WIELKOPOLSKA w Poznaniu. Nagrody odebrał Krzysztof Czajkowski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych konińskiego starostwa.

Puchar został wywalczony w całorocznym, zaciętym współzawodnictwie sportowym i turystycznym powiatów woj. wielkopolskiego organizowanym w ramach kalendarza imprez Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS.

Powiat koniński zdobył drugie miejsce i Puchar Marszałka, rywalizując z 14 powiatami z Wielkopolski w 6 imprezach turystycznych. Pierwsze miejsce wywalczył powiat ostrowski, a trzecie powiat wrzesiński.

Natomiast w rywalizacji sportowej powiat koniński wywalczył czwarte miejsce, rywalizując z 28 powiatami z Wielkopolski w ponad 15 imprezach sportowych. Pierwsze miejsce wywalczył powiat ostrowski, a trzecie powiat wągrowiecki.