Wypoczywaj z EKUZ

Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca mieszkańców powiatu konińskiego, zamierzających spędzić tegoroczne wakacje w państwach członkowskich Unii Europejskiej, do wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Posiadanie bezpłatnej karty EKUZ zapewnia osobom ubezpieczonym, wypoczywającym poza granicami Polski nieodpłatną pomoc medyczną. Do jej wyrobienia i posiadania zachęca już teraz Narodowy Fundusz Zdrowia, a osoba ubiegająca się o taki dokument nie ponosi żadnych kosztów. Wypełniony wniosek o wydanie karty należy złożyć w miejscowym oddziale NFZ (ul. Szpitalna 43) lub podpisany wysłać pocztą, faxem lub e-mail: konin@nfz-poznan.pl. Dokument można odebrać osobiście lub udzielić upoważnienia, ewentualni wskazać we wniosku adres, na który NFZ wyśle pocztą kartę.

Karta EKUZ honorowana jest w krajach UE oraz Islandii, Norwegii, Szwajcarii i Lichtenstein. Przed wyjazdem warto zapoznać się ze wszystkimi wytycznymi.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej NFZ Wojewódzkiego Oddziału Wojewódzkiego w Poznaniu.