Wychowankowie rodzin zastępczych na pikniku zawodowym w Poznaniu

W sobotę odbył się 3. Wielkopolski Piknik Zawodowy w Poznaniu. Po raz pierwszy wzięli w nim udział wychowankowie rodzin zastępczych z powiatu konińskiego.

W sobotę 8 września w hali widowiskowo-sportowej „Arena” w Poznaniu obecni i byli wychowankowie rodzin zastępczych z województwa wielkopolskiego poznawali specyfikę poszczególnych zawodów oraz ofertę szkól i uczelni, która utoruje im drogę do podjęcia wymarzonej pracy. Stało się tak za sprawą Wielkopolskiego Pikniku Zawodowego organizowanego po raz trzeci przez Fundację Pomocy „Pierwsza Praca” z Warszawy i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.
Od początku inicjatywa służy pomocy młodym ludziom w dokonaniu wyboru drogi zawodowej, a także podjęciu pierwszej pracy. Piknik stwarza okazję do spotkań i rozmów z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami różnych zawodów i placówek edukacyjnych. Każdy z uczestników może również wziąć udział w badaniach sprawdzających swoje preferencje zawodowe.
- Rodziny z powiatu konińskiego uczestniczyły w pikniku zawodowym w Poznaniu po raz pierwszy - poinformowała Dorota Kaźmierczak, kierownik zespołu ds. pieczy zastępczej w PCPR w Koninie - Nasi podopieczni skorzystali m.in. z warsztatów kulinarnych, florystycznych i rzemiosł artystycznych, a najmłodsi spędzili czas na zabawach i grach oraz rozgrywkach sportowych. Wszyscy otrzymali też wspaniałe podarunki: zabawki, gry i materiały szkolne, a na koniec wysłuchali koncertu Julii Bogdańskiej. Edukacja zawodowa połączona z dobrą zabawą i wieloma atrakcjami sprawiła, że nasi podopieczni wrócili do domu w bardzo dobrych nastrojach. To był dla nas bardzo udany dzień, a nawiązane znajomości na pewno zaowocują w przyszłości – dodała Dorota Kaźmierczak.