Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

Wybiorą najpiękniejszą pisankę

Malowane, drapane czy wyklejane? Jakie techniki zdobienia świątecznych jaj dominować będą podczas powiatowego konkursu na „Najpiękniejszą pisankę” przekonamy się już w najbliższy piątek.
 
Tegoroczna edycja konkursu na „Najpiękniejszą pisankę” odbędzie się  1 kwietnia w obiekcie sportowo – dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Koniński  Stanisław Bielik.
 
Klub Młodego Gastronoma, już od ośmiu lat zachęca gimnazjalistów z Konina i powiatu konińskiego do zdobienia różnymi technikami jaj wielkanocnych. Spotkania te odbywają się pod hasłem „Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje” i mają na celu rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania kulturą i sztuką nawiązującą do staropolskich zwyczajów  ludowych.
 
Wyborom najpiękniejszej pisanki towarzyszyć będą także dwa inne konkursy.  Tradycyjnie, rozstrzygnięty zostanie Międzyszkolny Konkurs Informatyczny o tematyce wielkanocnej a gospodarze - uczniowie Zespołu Szkół w Żychlinie wykażą się znajomością tradycji i kulinarnym kunsztem w konkursie na „Mazurek polski” .W programie spotkania przewidziano również degustację wielkanocnych wypieków .
 
Konkursowe zmagania rozpoczną się o godzinie 9.00 w obiekcie sportowo – dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie. Serdecznie zapraszamy.

© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting