WUP wznowił dyżury niemieckiego doradcy EURES

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu wznowił dyżury niemieckiego doradcy EURES w swojej siedzibie. Najbliższe odbędzie się 31 maja 2017 r. Osoby zainteresowane niemieckim rynkiem pracy, poszukujący pracy oraz bezrobotni będą mogli zapoznać się z warunkami życia i pracy w Niemczech, aktualnymi ofertami pracy.

EURES to sieć europejskich publicznych służb zatrudnienia. Doradcy EURES pomagają osobom zainteresowanym pracą i rozwojem zawodowym w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W roku 2016 Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu rozpoczął współpracę z Niemieckim Urzędem Pracy we Frankfurcie nad Odrą. Nawiązał też współpracę z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową (AHK Polska), która realizuje Program Prorecognition – Uznawanie kwalifikacji zawodowych na terenie Niemiec oraz Polski.

Harmonogram dyżurów:
31 maja 2017 r. (środa)
spotkanie z Magdaleną Zarębą z AHK Polska w godz. 9.30 – 11.00,
spotkanie z Reginą Gebhardt-Hille, doradcą EURES z Agentur für Arbeit Frankfurt (Oder) w godz. 11.00–14.00,
13 września 2017 r. (środa) – spotkanie prowadzone przez Reginę Gebhardt-Hille, doradcę EURES z Agentur für Arbeit Frankfurt (Oder) w godz. 11.00–14.00,
29 listopada 2017 r. (środa) – spotkanie z Reginą Gebhardt-Hille, doradcą EURES z Agentur für Arbeit Frankfurt (Oder) w godz. 1100–14.00.

Spotkania odbywać się będą w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu, ul. Szyperska 14. Szczegółowych informacji udziela doradca EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, Marcin Lewko – tel. 61 846 38 08.