Wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego i Prezydenta Konina

Wprowadzenie Elektronicznego Systemu Opłat i możliwe zagrożenia wynikajace z przeniesienia ruchu na drogi lokalne to główny temat dyskusji w czasie wspólnego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego i Prezydenta Konina, które odbedzie się w poniedziałek 27 czerwca w Koninie.

Od nowego miesiąca rusza Elektroniczny System Poboru Opłat Drogowych.  Będą nim objęte pojazdy lub zespoły pojazdów o całkowitej masie 3,5 t oraz te, posiadające więcej niż 9 miejsc siedzących.

System zacznie działać 1 lipca i zastąpi dotychczas stosowane winiety drogowe. Obowiązywać będzie kierowców korzystających z płatnych autostrad, dróg ekspresowych i wybranych dróg krajowych.

Istnieje duże prawdopodobieństwo zwiększenia się nasilenia transportu drogowego drogami lokalnymi, co niesie za sobą ewentualne zagrożenia dla użytkowników tych dróg i mieszkańców położonych wzdłuż nich miejscowości.

W związku z pojawieniem się takiego problemu, starosta Małgorzata Waszak wyszła z inicjatywą zorganizowania wspólnego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego i Prezydenta Konina.

Posiedzenie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, tj. 27 czerwca o godz. 13.00 w sali 252 w konińskim Starostwie Powiatowym.