Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Wspieraj Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

26 lutego Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka świętowała 17. urodziny! Z niewielkiej organizacji, która w 2004 r. nie miała funduszy, ani nawet kąta do pracy, wyrosła na organizację, która regularną opieką otacza ponad 200 osób z niepełnosprawnością, przygotowuje je do niezależnego życia i buduje świat, w którym nie czują się ciężarem, pracują, mają swoje pasje, decydują o sobie i są szczęśliwe.

- Covid -19 postawił przed nami zupełnie nowe problemy i wyzwania… Gdy okazało się, że nie możemy prowadzić zajęć i spotkań w realu, w ciągu tygodnia przenieśliśmy wszystko do Internetu! W trybie ekspresowym testowaliśmy różne narzędzia, tworzyliśmy grupy, żeby wspierać się wewnątrz zespołu. Nasi specjaliści, którzy pracują z Podopiecznymi szukali pomysłów i rozwiązań, żeby w sposób angażujący prowadzić zajęcia. Mistrzostwem było prowadzenie zajęć w pływania – na sucho, w trybie online! – mówi Zuzanna Janaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ
Pomału fundacyjne życie wraca do normy. W mieszkaniach treningowych osoby z niepełnosprawnością uczą się niezależnego życia! Koszykarze rozpoczęli treningi i wyjeżdżają na pierwsze turnieje, specjaliści pracują z Podopiecznymi nadrabiając zaległości. Nie ma jeszcze spotkań w większych grupach i za tym bardzo wszyscy tęsknią…

Wielkie marzenie - Osada Janaszkowo…

Ilość próśb o wsparcie i potrzeba zapewnienia specjalistycznej rehabilitacji są tak duże, że Fundacja postanowiła stworzyć nowy ośrodek! Od gminy Ślesin otrzymała do użytkowania budynek w Wąsoszach wymagający kapitalnego remontu, przebudowy i dostosowania.
W sierpniu ubiegłego roku ruszyły prace! To tutaj dzięki ogromnej pomocy i zaangażowaniu darczyńców powstaje Osada Janaszkowo. To tutaj kolejni niepełnosprawni nauczą się żyć mimo niesprawnych rąk i nóg, zmienią swoje życie, podniosą się i uwierzą, że niepełnosprawność nie może być przeszkodą w spełnianiu marzeń.

Osada Janaszkowo to miejsce szczególne. Tutaj, w Wąsoszach śp. doktor Piotr Janaszek prowadził jeden z pierwszych obozów dla dzieci kalekich w końcu lat 70-tych (wtedy jeszcze osoby z niepełnosprawnością nazywano kalekimi). Osada Janaszkowo powstaje w oparciu o wartości i idee, według których żył i pracował.

W części przyziemia trwają prace wykończeniowe. Za kilka tygodni uruchomione tu zostanie nowoczesne centrum rehabilitacji. Przed Fundacją kolejne wielkie wyzwanie - parter i piętro, gdzie mieścić się będzie część mieszkalno - treningowa. I właśnie na tę część Fundacja cały czas zbiera fundusze! Każdy może pomóc, a teraz jest ku temu świetna okazja - 17. urodziny!

Jak możesz pomóc?
Wesprzyj urodzinową zbiórkę już teraz https://platnosci.ngo.pl/c/4084 
Wpłać darowiznę na konto Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
nr rachunku: 78 1050 1735 1000 0024 2547 0123.
Przekaż Fundacji swój 1% podatku: KRS 0000 197 058.

- Pięknie dziękujemy i jesteśmy wdzięczni za każdą darowiznę, która przybliża nas do realizacji tego wielkiego marzenia - podkreśla Zuzanna Janaszek – Maciaszek.
Jeżeli masz pytania lub inne pomysły na pomaganie, koniecznie napisz do Fundacji: kontakt@podajdalej.org.pl
 
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting