Wsparcie dla pogotowia

Cztery krzesełka ratownicze, wyposażone w hamulec oraz specjalny system gąsienic, który ułatwia bezpieczny transport pacjentów przede wszystkim po schodach, ale również z wąskich pomieszczeń, przekazał dla Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego starosta koniński, Stanisław Bielik.

Sprzęt medyczny zakupiony został z budżetu powiatu w ramach rezerwy celowej przeznaczonej na zarządzanie kryzowe. Łączny koszt darowizny to 26 881,20 zł.

Podczas uroczystego przekazania sprzętu starosta podziękował wszystkim pracownikom pogotowia za ich dotychczasową pracę, a dodatkowo na ręce prezes WCRM Barbary Szeflińskiej podarował wielorazowe maseczki, które uszyte zostały w warsztatach terapii zajęciowej, szkołach oraz przez Powiatową Radę Seniorów.
Wsparcie dla pogotowia