Wręczenie stypendiów Starosty Konińskiego

Najlepsi uczniowie i studenci z powiatu odbiorą stypendia Starosty Konińskiego.

W najbliższy wtorek, 36 uczniów i 2 studentów z powiatu konińskiego otrzyma z rąk Starosty Stanisława Bielika  stypendia za wyróżniające się wyniki w nauce.

Tegoroczna pomoc stypendialna wyniesie miesięcznie 200 zł dla ucznia i 250 zł dla studenta.

Spotkanie, w którym poza wyróżnioną młodzieżą, wezmą także udział rodzice i nauczyciele, odbędzie się 15 lutego br. o godzinie 13.00 w Starostwie (sala 252).

Stypendia Starosty Konińskiego przyznawane są przez Zarząd Powiatu od 2002r., zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Konińskiego w sprawie zasad udzielania stypendiów dla uczniów i studentów z terenu powiatu konińskiego.

Uprawnionymi do otrzymania tej formy pomocy są uczniowie, których średnia ocen w roku poprzedzającym złożenie wniosku wyniosła 4,75 a także laureaci ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, turniejów oraz konkursów na prace naukowe. O stypendium mogą również ubiegać się studenci uczący się w trybie dziennym, którzy pozostają w trudnej sytuacji materialnej (tj. dochód brutto na jednego członka rodziny nie przekracza 30% najniższego wynagrodzenia, czyli 395,10zł).