Wręczenie stypendiów Starosty Konińskiego

Już po raz dziesiąty, 13 lutego 2012, w konińskim starostwie najlepsi uczniowie i studenci z powiatu konińskiego odebrali stypendia z rąk Starosty Konińskiego. W tym roku finansowe wsparcie trafiło do 27 młodych mieszkańców powiatu konińskiego.

Jak co roku, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Koniński, mogli składać wnioski o przyznanie uczniom Stypendium Starosty Konińskiego, natomiast studenci składali wnioski indywidualnie.

Zarząd Powiatu, zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Konińskiego w sprawie zasad udzielania stypendiów dla uczniów i studentów z terenu powiatu, przyznał stypendia, szczególnie uzdolnionej młodzieży, za wysokie osiągnięcia w nauce.

Wyróżniono 26 uczniów i jedną studentkę z powiatu konińskiego. Tegoroczne wsparcie stypendialne wynosi miesięcznie 200 zł dla ucznia i 250 zł dla studenta.

O stypendium starosty – zgodnie z Regulaminem Stypendium Starosty Konińskiego dla uczniów i studentów, mogą się ubiegać studenci (absolwenci szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Koniński), którzy studiują w trybie dziennym i pozostają w trudnych warunkach materialnych; uczniowie, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen od 4,75) lub uczniowie będący laureatami ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej lub ogólnopolskiego turnieju, laureatami konkursu na prace naukową organizowanego przez instytucję lub stowarzyszenie naukowe.

Stypendia Starosty Konińskiego