Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

Wodna przygoda na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski

Wodna przygoda na szlaku Wielkiej Pętli WielkopolskiWodna przygoda na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski zakończyła się na Bulwarze Nadwarciańskim, do którego przypłynęło 115 kajakarzy. Swój początek miała ona na plaży Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Wityng” w Mikorzynie, gdzie na uczestników spływu, od rana czekał już przygotowany sprzęt.

Podczas tegorocznego spływu pracownicy Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina” starali się zapewnić jak najwięcej wrażeń uczestnikom spływu. Tuż po przybyciu na plażę w Mikorzynie przywitał wszystkich oraz zainaugurował wydarzenie Prezes Stowarzyszenia – Marek Zawidzki. Trasa prowadziła przez malownicze wody jezior, kanału oraz rzeki Warty, które są częścią Wielkiej Pętli Wielkopolski. Przepłynięcie jezior nie było takie łatwe, uczestnicy musieli włożyć sporo sił by zapanować nad kajakami jednocześnie uważając na większe jednostki, które tego dnia pojawiły się na trasie spływu. Jednak tuż za śluzą w Pątnowie, spokojne wody kanału Ślesińskiego pozwoliły uczestnikom nieco odpocząć. Łącznie kajakarze pokonali 18 kilometrów trasy, którą przepłynęli w niezwykłym tempie. Na mecie na Bulwarze Nadwarciańskim na uczestników czekał ciepły posiłek oraz namiot Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”, w którym zasięgnąć mogli informacji na temat Wielkiej Pętli Wielkopolski i nie tylko. Po przypłynięciu, wszystkich uczestników przywitał Prezydent Miasta Konina – Józef Nowicki. Ale to nie wszystko co zostało przygotowane dla kajakarzy. Moc konkursów i zabaw zachęciła młodszych i starszych uczestników do powalczenia o nagrody, które zapewnił organizator.

Spływy kajakowe organizowane przez Lokalną Organizację Turystyczną „Marina” mają już wieloletnią tradycję. Od 2016 r., organizowane są już dwa spływy w ciągu roku, jednakże według uczestników, to wciąż za mało. Warto zaznaczyć, że w tym roku wśród kajakarzy znaleźli się również miłośnicy turystyki wodnej z Poznania, Słupcy, a nawet z Inowrocławia.
Za opiekę medyczną i techniczną nad uczestnikami odpowiadali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Licheniu Starym, wielokrotni laureaci mistrzostw Polski w ratownictwie wodnym.

Organizator: Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”
Współorganizatorzy: Miasto Konin, Centrum Informacji Miejskiej w Koninie
Partner: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Wityng” w Mikorzynie
Patronat medialny: LM Lokalne Media, Przegląd Koniński, Radio Zet Gold
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting