Wielkopolscy nauczyciele nagrodzeni

Wielkopolscy nauczyciele nagrodzeniJoanna Gadomska, nauczycielka biologii z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie wyróżniona przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Uroczystość wręczenia nauczycielom nagród Ministra Edukacji Narodowej oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty odbyła się 26 października 2017 r. w Sali Czerwonej  Pałacu Działyńskich na Starym Rynku w Poznaniu.

W uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nagrodą Ministra Edukacji Narodowej wyróżniono w tym roku 25 wielkopolskich nauczycieli. Wśród nagrodzonych znalazła się Joanna Gadomska, nauczycielka biologii z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. Nagroda Ministra Edukacji Narodowej przyznawana jest nauczycielom, którzy mają wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym m. in. w zakresie kształtowania najważniejszych umiejętności uczniów określonych w podstawie programowej, rozwiązywania problemów o charakterze wychowawczym lub socjalnym uczniów, podejmowania działań innowacyjnych, pracy organizacyjnej na rzecz szkoły, współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym, działań na rzecz oświaty w wymiarze co najmniej regionalnym.

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej, nagrody wręczyła Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg oraz Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska. Po wręczeniu nagród, Wicewojewoda Wielkopolski skierowała gratulacje i słowa podziękowania, dla obecnych nauczycieli, za znakomitą pracę, zaangażowanie, entuzjazm i nieustającą otwartość na pracę z uczniem. Kurator złożyła gratulacje wszystkim obecnym oraz życzyła dalszych sukcesów zawodowych.

W uroczystości uczestniczył Wicekurator Oświaty Krzysztof Błaszczyk oraz liczni zaproszeni goście, w tym Dyrektor ZSEU w Żychlinie Pani Anna Matczak - Gaj. Wydarzenie uświetnił koncert muzyczny w wykonaniu „Szkolnego Chóru Kopernik”, działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu.