Widzieć się w pracy

„Widzieć się w pracy”, to jeden z projektów, który realizuje Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJDALEJ. Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnością narządu wzroku, które ukończyły 16 rok życia.

Projekt rozpocznie się w połowie września 2011 warsztatami zawodowo – informatycznymi, podczas których osoby niewidome i słabo widzące zapoznają się ze współczesnymi technologiami informatycznymi. Aby to ułatwić będzie możliwość skorzystania ze specjalistycznego oprogramowania dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku, podstawowej obsługi komputera, w tym Office i programy do obsługi poczty elektronicznej.

Uczestnicy projektu skorzystają  także z grupowego i indywidualnego wsparcia doradcy zawodowego m.in. w zakresie:

• aktywnego poszukiwania pracy
  • elastycznych form zatrudnienia
  • podstawowych uprawnień i ulg oraz programów aktywizujących osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku.

Warsztaty odbywać się będą nieodpłatnie dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a ponadto Fundacja zapewnia:

• zwrot kosztów dojazdu
  • drobny poczęstunek podczas warsztatów
  • certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie i poszczególnych warsztatach prosimy o kontakt z Koordynatorem projektu Łukaszem Tomaszewski, na adres: Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, ul. Południowa 2a, 62 – 510 Konin, tel. 63/211 22 19, Koordynator: 510 714 649  e-mail: fundacja@podajdalej.org.pl