Wernisaż 19. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego

Dziewiętnaście lat, ponad 80 artystów, ponad 160 obrazów - tak w liczbach podsumowała Ogólnopolski Plener Malarski organizowany przez Starostwo Powiatowe w Koninie, Halina Wójcik – inicjatorka tego wydarzenia. Wernisaż plenerowy odbył się w Galeri Łaźnia w poniedziałek (28 czerwca) o 18.00.

W Galerii Sztuki Łaźnia, podczas wernisażu XIX Pleneru Malarskiego Ślesin 2018, Starosta Koniński Stanisław Bielik podziękował artystom za przyjęcie zaproszenia do uwieczniania piękna Ziemi Konińskiej w swoich pracach. Jednocześnie zaprosił do udziału w przyszłorocznym, jubileuszowym plenerze.

„Założyliście rodzinę” powiedział Jan Wołek, uczestniczący w tegorocznym plenerze, „tak się właśnie czujemy u Was i Wam to zawdzięczamy, że oprócz tej prawdziwej rodziny mamy tą jeszcze prawdziwszą”.

19. Ogólnopolski Plener Malarski trwa w Ślesinie od soboty 26 maja. Artyści malarze z całego kraju uwieczniają krajobrazy powiatu konińskiego, a część swoich prac jak zawsze przekażą na rzecz Starostwa Powiatowego. W tym roku w plenerze biorą udział: Dorota Falkowska – Adamiec, Cecylia Szerszeń, Krystyna Jasińska, Anna Lampe, Ewa Winczewska, Danuta Drzewiecka, Barbara Chowańska – Najwer, Teresa Byczkowska, Jana Wołek, Sergiusz Grabski i Henryk Drzewiecki. Plener zakończy się 2 czerwca.