Wakacyjne pozdrowienia dla mieszkańców ślesińskiego DPS

Przyłącz się do akcji „Pozdrawiam cię z wakacji” i wyślij pocztówkę z miejsca wypoczynku na adres Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie.  Na kartki z wakacji czekają z utęsknieniem jego mieszkańcy.

Akcję zainicjowała dyrektor placówki Joanna Wołyńska, która z prośbą o pomoc w jej przeprowadzeniu zwróciła się do proboszcza ślesińskiej parafii. I tak, dzięki wsparciu księdza Lecha Rybki i życzliwości parafian, od dwóch tygodni do mieszkańców Domu spływają pierwsze pocztówki z wakacji.

„Otrzymanie kolorowej kartki z wakacyjnym pozdrowieniem naprawdę sprawia wiele radości naszym mieszkańcom. Pocztówki traktują jak cenne prezenty, zwłaszcza te osoby, które na zewnątrz nie mają nikogo bliskiego. Potrzebę kontaktu ze światem zewnętrznym potęguje, trwający od pięciu miesięcy, okres izolacji pensjonariuszy spowodowany pandemią. Przychodzące z różnych części kraju i świata widokówki pomogą im lepiej przetrwać ten trudny czas. Wszystkich, którzy chcieliby wywołać uśmiech na twarzach naszych podopiecznych prosimy o nadsyłanie pocztówek na adres: Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie, ul. Kościelna 46, 62-561 Ślesin” apeluje Joanna Wołyńska dyrektor DPS w Ślesinie.

Od początku akcji do placówki wpłynęło 20 kartek. Na pozdrowienia z wakacji nadal czeka 80 mieszkańców.
Wakacyjne pozdrowienia dla mieszkańców ślesińskiego DPS