VII Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Konińskim

W Kazimierzu Biskupim 6 czerwca już po raz siódmy świętowaliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W wydarzeniu wzięło udział około 250 osób.

Głównym celem uroczystości jest uhonorowanie rodzin zastępczych za ich wysiłek, trud, profesjonalizm i zaangażowanie emocjonalne w wychowanie dzieci pozbawionych możliwości wzrastania w swoich biologicznych rodzinach. Spotkanie stanowi również okazję do integracji rodzin zastępczych, dzieci oraz społeczności lokalnej działającej na rzecz dziecka i rodziny.

Rodziny zastępcze wraz z otoczeniem społecznym, jak co roku, gościły w gminie Kazimierz Biskupi, w tym w Klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny. We wspólnym świętowaniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Konińskiego, Gminy Kazimierz Biskupi, profesjonaliści pracujący na rzecz dziecka i rodziny oraz liczne otoczenie społeczne i wolontariusze – studenci pedagogiki w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie.

Goście podziwiali program artystyczny przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim. Organizatorzy zapewnili najmłodszym wiele ciekawych atrakcji: pokaz mocy – OSP Kazimierz Biskupi i OSP Jóźwin, budka ze „złotą rybką na szczęście”, animacje ruchowe, malowanie twarzy, koralikowy zawrót głowy – współpraca międzypokoleniowa – „Dzienny Dom Senior Plus” w Kazimierzu Biskupim.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego zakończył się wspólnym rodzinnym świętowaniem. Najmłodsi uczestnicy spotkania otrzymali upominki sfinansowane ze środków PCPR w Koninie.

Organizatorami obchodów są: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie, Gmina Kazimierz Biskupi i Klasztor Misjonarzy Świętej Rodziny. Projekt wsparli: Spółdzielnia Socjalna „Kazimierzanka”, Koło Gospodyń Wiejskich z Bielaw, Szkoła Podstawowa w Kazimierzu Biskupim, OSP Kazimierz Biskupi, OSP Jóźwin, Dzienny Dom Senior Plus w Kazimierzu Biskupim, Polski Związek Wędkarski 46, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kazimierzu Biskupim, wolontariusze – studenci pedagogiki w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie, Kamil Kozik z Piekarni Rzemieślniczej w Węglewie.

Źródło: PCPR w Koninie