viaTOLL na odcinku drogi krajowej 92, Września – Koło

Wzrost niepokoju samorządowców w związku z objęciem systemem viaTOLL odcinka drogi krajowej 92, Września – Koło, był głównym tematem spotkania, które odbyło się 14 maja 2012 r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Koninie z przedstawicielami samorządów lokalnych, zarządców dróg oraz Inspekcji Transportu Drogowego i policji.

Jednym z głównych zagrożeń sygnalizowanych przez przedstawicieli samorządów lokalnych są kierowcy chcący uniknąć opłat wynikających z systemu viaTOLL, którzy będą korzystać z dróg alternatywnych (gminnych i powiatowych) wpływając na pogorszenie ich stanu oraz wzrost zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców małych miejscowości. Ponadto wprowadzenie systemu viaTOLL na drodze krajowej 92 może utrudnić funkcjonowanie lokalnych przedsiębiorców oraz rolników.

W wyniku dyskusji zaproponowano przekazanie części wpływów z systemu viaTOLL do samorządów, przez które przebiegają drogi alternatywne dla dróg objętych systemem.

Organizatorami spotkania byli: Małgorzata Waszak – starosta koniński oraz pan Ryszard Nawrocki – Prezes Stowarzyszenia Samorządowego A-2 Wielkopolska, wójt gminy Stare Miasto.

viaTOLL na odcinku drogi krajowej 92, Września ? Koło