Uczniowie z Żychlina zakwalifikowali się do etapu centralnego Olimpiady

Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych im F. Chopina w Żychlinie: Martyna Prahl z III klasy technikum agrobiznesu, Karolina Mądrowska i Erika Świętanowska z klasy II oraz Dominik Jezierski z klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych  wzięli udział w  XLII Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, która odbyła się w ZSCKU w Trzciance.
Rywalizacja zakończyła się sukcesem. W bloku technologia żywności Erika Świętanowska zajęła II miejsce, również Dominik Jezierski w bloku gastronomicznym zajął II miejsce. To znaczy, że uczniowie będą reprezentować nasze województwo  w etapie centralnym, który odbędzie się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Rywalizacja była niezwykle wyrównana i trudna, obejmowała 60 zadań testowych i trzy zadania praktyczne.  Erika i Dominik wykazali się bardzo dobrą wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi.Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach działając w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wysoką wiedzą i umiejętnościami wykazała się również Martyna Prahl, która zajęła 5 miejsce w bloku produkcja zwierzęca.
To kolejny rok kiedy uczniowie z ZSEU w Żychlinie kwalifikują się do etapu centralnego w tej prestiżowej branżowej Olimpiadzie. Uczniowie przygotowywali się pod opieką Elżbiety Sell. Podsumowując to wydarzenie można zacytować Owidiusza "Finis coronat opus".