Uczennica z Żychlina laureatką prestiżowej olimpiady

Pola Pyzdrowska z klasy 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie została  laureatką Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku technologia żywności. To wielki sukces również dla szkoły, ponieważ Pola jest już kolejną osobą z żychlińskiej placówki będącą w grupie najlepszych w Polsce w tej kategorii.

Olimpiada była wielopoziomowa – po szkolnych eliminacjach przyszedł czas na zmagania okręgowe w Poznaniu, gdzie uczennica z ZSEU wywalczyła nominację do następnego szczebla. Podczas centralnego etapu, który odbył się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, uczniowie rozwiązywali test składający się z 60 pytań oraz wykonywali trzy zadania praktyczne sprawdzające ich umiejętności.

Dla uczennicy sukces jest znaczący, bo oprócz tytułu Laureata będzie zwolniona z testów w swoich kwalifikacjach zawodowych. Ma również przepustkę na wybrane kierunki na wyższe uczelnie. Wielomiesięczne przygotowania do olimpiady pod okiem  nauczycielki przedmiotów zawodowych Elżbiety Sell, która ma na swoim koncie już 10 olimpijczyków, przyniosły fantastyczne efekty.

Serdecznie gratulujemy Poli i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: ZSEU w Żychlinie
Uczennica z Żychlina laureatką prestiżowej olimpiady