Uczciliśmy 20-lecie Powiatu Konińskiego

Powiat Koniński ma 20 lat! Podczas Gali Jubileuszowej, która odbyła się w sobotę (13 października) w Domu Kultury „Oskard” byli z nami parlamentarzyści, samorządowcy, mieszkańcy powiatu – wszyscy Ci, którzy od lat wspierają rozwój naszego samorządu.

Dwadzieścia lat temu, 5 listopada 1998 roku, po raz pierwszy zebrała się Rada Powiatu Konińskiego i od tego czasu rozpoczął się rozwój powiatu konińskiego. Dziś, po pięciu kadencjach, nasz samorząd na stałe wpisał się na mapę polskich powiatów. Pokazaliśmy jednocześnie, że wyznaczoną ustawami rolę Powiat wypełnia bardzo dobrze, stając się liderem rozwoju naszego regionu.

Nic nie dzieje się samoistnie, za każdym działaniem stoją ludzie. I to właśnie im podczas Gali Powiatu dziękowano w sposób szczególny. Pamiątkowe statuetki odebrali Ci samorządowcy, którzy w ciągu pięciu kadencji swoje mandaty czy funkcje wypełniali przez co najmniej trzy kadencje. Statuetki 20-lecia otrzymali radni powiatu: Wiesław Bednarek, Halina Lenartowicz, Andrzej Nowak, Zenon Paszek (5 kadencji), Janusz Stankiewicz, Andrzej Perkowski i Antoni Kulczak (4 kadencje), Stefan Dziamara, Maria Jankowska, Andrzej Kłosowski, Piotr Matyba, Elżbieta Raźna, Gabriel Rybicki, Barbara Szeflińska i Maria Wróbel (3 kadencje).

Statuetki trafiły także do następujących burmistrzów i wójtów: Jan Bartczak, Tadeusz Jankowski, Piotr Juszczak, Józef Karmowski, Antoni Klonowski, Marianna Matuszewska, Ryszard Nawrocki, Tadeusz Piotr Nowicki, Janusz Puszkarek, Paweł Szczepankiewicz, Marek Wesołowski.

Muzyczną, ale jednocześnie i patriotyczną pauzą uroczystości, był występ dwóch utalentowanych wokalistek: Weroniki Łoś z Mąkolna (gm. Sompolno) oraz Darii Fleśman z Grąblinka (gm. Kramsk), które ćwiczą na co dzień w Studiu „My Voice” w Starym Mieście.

20 lat funkcjonowania Powiatu Konińskiego to także współpraca z wieloma organizacjami pozarządowymi i właśnie dlatego wyróżnienia na Gali otrzymały: Wielkopolska Izba Rolnicza, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – oddział w Koninie, Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich w Koninie, Fundacja Mielnica, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość” z Głębockiego, Polski Czerwony Krzyż – oddział rejonowy w Koninie, Koniński Klub Amazonek oraz Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów.

Galę zakończył występ Barbary Melzer. Piosenkarka i tancerka, która debiutowała w najsłynniejszym polskim musicalu „Metro”, a obecnie występuje w teatrze „Syrena” w Warszawie, pokazała wraz z zespołem pełne znakomitych aranżacji show taneczno-wokalne, wzbudzając uśmiech i podziw widowni.
Tradycją gali i jednocześnie jej zwieńczeniem był smaczny poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z Bielaw, Biskupic, Kraśnicy i Sławska.
Gala 20-lecia Powiatu Konińskiego