Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

"Turystyka łączy kultury" – obchody Dnia Turystyki na Ziemi Konińskiej

„Turystyka - łączy kultury”, to hasło tegorocznego Światowego Dnia Turystyki. W tym duchu przebiegać będą także jego obchody na Ziemi Konińskiej.
 
Dzień Turystyki obchodzony jest na świecie od 32 lat. W tym roku, święto ma stać się okazją do podkreślenia roli turystyki w zbliżaniu różnorodnych kultur oraz zwrócenia uwagi na znaczenie ochrony i promocji wszystkich form kultury na świecie.
 
Mając to na uwadze oraz kierując się potrzebą promowania spuścizny kulturowej Ziemi Konińskiej, powiatowe obchody rozpocznie wykład znanego regionalisty, Jerzego Łojko zatytułowany „Piękno i tradycje – dziedzictwo kulturowe powiatu konińskiego”.
 
Podczas uroczystości nie zabraknie też podsumowania inicjatyw zrealizowanych w turystyce przez konińskie samorządy i LOT „Marina”, a także uhonorowania osób i podmiotów szczególnie zasłużonych na rzecz rozwoju i promocji turystyki naszego Regionu.
 
Obchody Światowego Dnia Turystyki na Ziemi Konińskiej odbędą się 10 października o godzinie 14.00, w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Wityng” w Mikorzynie.

© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting