"Święto Aktywności Wiejskiej – Ruminki 2011"

"Ruminki 2011", czyli Święto Aktywności Wiejskiej odbędzie się w najbliższy weekend w Ruminie gm. Stare Miasto.

Wśród atrakcji przewidzianych podczas festynu wyróżnić warto projekcje filmowe pod szyldem „Rumin na Filmowo”, IV edycję wyścigów traktorów „Rumin Traktor Show”, czy biesiadę ludową. Organizatorzy przewidują też turniej wiejski, rozgrywki sportowe, rozdanie nagród „Społecznik Roku 2011” oraz promocję lokalnych produktów regionalnych i tradycyjnych.

Nie zabraknie też koncertów. W Ruminie wystąpią m. in. Liber i Sylwia Grzeszczak wokalistka, której piosenka „Małe rzeczy” stała się jednym z hitów tegorocznego lata. Nie zabraknie tez występów zespołów ludowych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Eugeniusz Grzeszczak, wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, a także starosta koniński Małgorzata Waszak.

Organizatorami Ruminek są Związek Młodzieży Wiejskiej „Wici”, Wielkopolska Izba Rolnicza oraz Lokalna Grupa Działania „Rumin”.