Sukcesy karateków z KS Feniks na arenie międzynarodowej

Klub Sportowy Feniks Kleczew z sekcją karate prężnie funkcjonuje od nowego roku. Po wielu godzinach treningów oraz licznych zgrupowaniach nadszedł czas na sprawdzenie się naszych karateków na zawodach.

Pragniemy wspomnieć o udanych występach młodych karateków: Grzegorza Liperta i Sergiusza Woźniaka w turnieju karate RAION Cup w Środzie Wlkp., gdzie zajęli odpowiednio 1 i 3 miejsce w konkurencjach kata. Gratulujemy i cieszymy się, że wrócili z medalami i nowymi doświadczeniami, co na początku ich startów na zawodach jest bardzo cenne.

Na arenie międzynarodowej swój sprawdzian miały nasze dwie zawodniczki z grupy seniorskiej. Malta Open to duży turniej, corocznie gromadzący kilkuset zawodników z całego świata. W tym roku uczestniczyło w nim ponad 700 zawodników z 27 krajów. Kleczewskich karateków pod barwami już nowego klubu Feniks Kleczew reprezentowały: Justyna Niedzielewska i Natalia Nowak.

Zawodniczki wraz z trenerem Zdzisławem Nowakiem poleciały na Maltę rywalizować o medale w tym prestiżowym turnieju. Radość i satysfakcja była ogromna. Dziewczyny swoją ciężką pracę na treningach uwieńczyły trzema złotymi i jednym brązowym medalem w następujących konkurencjach:
  • Natalia Nowak – 1 miejsce, złoty medal w kumite indywidualnym kobiet w wadze +66 kg,
  • Justyna Niedzielewska – 3 miejsce, brązowy medal w kumite indywidualnym kobiet w wadze -66 kg,
  • Justyna Niedzielewska, Małgorzata Czuba i Natalia Nowak – 1 miejsce, złoty medal w kumite drużynowym kobiet w konkurencji Sanbon Shobu,
  • Justyna Niedzielewska, Małgorzata Czuba i Natalia Nowak – 1 miejsce, złoty medal w kumite drużynowym kobiet w konkurencji Sanbon Rotation.
Serdeczne gratulacje dla medalistek!

Miejmy nadzieję, że te sukcesy odbiją się pozytywnym echem wśród młodszych adeptów. Zachęcą ich do systematycznych treningów, które oprócz sprawności fizycznej dadzą wiele radości z osiągniętych wyników, a także możliwość zwiedzenia ciekawych zakątków świata.

Zapraszamy wszystkich młodych ludzi zarówno tych nieśmiałych, jak i tych z nadmiarem energii na nasze treningi we wtorki i czwartki o godzinie 18.00, sala w Kleczewie przy ulicy Białobrodzkiej 33.

Źródło: Klub Sportowy Feniks Kleczew

Sukcesy karateków z KS Feniks na arenie międzynarodowej