Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni brali udział w finale II edycji Konkursu Oddziału Wielkopolskiego PFRON na kartkę bożonarodzeniową. Ich piękne prace zostały docenione – WTZ zajął pierwsze miejsce.

Tegoroczne rozstrzygnięcie konkursu zorganizowano w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu. Zebrani laureaci wysłuchali koncertu operetkowego, a także kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Dziewczęcego Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego pod dyrekcją Laury Stieler.

Ideą konkursu było docenienie i popularyzacja aktywności artystycznej osób niepełnosprawnych poprzez powrót do tradycji wykonywania kartek bożonarodzeniowych oraz możliwość wypromowania ich dokonań twórczych.

Do konkursu zostały zgłoszone 64 prace z aż 36 placówek – warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz domów pomocy społecznej. Pierwsze miejsce zdobył WTZ w Paprotni prowadzony przez Stowarzyszenie „Razem Aktywni”. Jego uczestnicy przygotowali dwie kartki. Jedna zawierała element haftu krzyżykowego, a druga została wykonana w technice witrażowej na płycie CD.

Gratulujemy kreatywności i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces WTZ w Paprotni
Sukces WTZ w Paprotni 1