Sukces gospodarstwa agroturystycznego z powiatu konińskiego

Piękny drewniany dom, niepowtarzalny i znakomicie odtworzony klimat wnętrz sprzed wielu lat, a do tego urokliwe usytuowanie wśród sadów owocowych i w pobliżu stuhektarowego zalewu na rzece Powie. Te i inne atrybuty Gospodarstwa Agroturystycznego „Owocowy raj nad zalewem” zapewniły mu I miejsce w konkursie na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce.

Podsumowanie piątego konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego odbyło się w piątek 2 grudnia w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie k. Jarocina. Do tegorocznej rywalizacji zgłoszono 36 obiektów z Wielkopolski. Kapituła Konkursu przyznała nagrody w 3 kategoriach:
1. Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym
2. Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim
3. Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi.

Podczas uroczystości w Żerkowie laureaci otrzymali nagrody i wyróżnienia z rąk Krzysztofa Grabowskiego, członka zarządu województwa wielkopolskiego. Gospodarstwo państwa Małgorzaty i Andrzeja Pomockich z Modły Kolonii w gminie Stare Miasto otrzymało pierwszą nagrodę w kategorii: Gospodarstwa agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym.

Jedyny w tym roku laureat z naszego powiatu oferuje swoje usługi agroturystyczne przez cały rok kusząc turystów naturalnym wiejskim klimatem, śpiewem ptaków i domową atmosferą. A to wszystko w pięknym, starym domu, w którym oprócz niezbędnego dla turysty wyposażenia, możemy się natknąć takie urządzenia jak kołowrotek, drewniane łóżka i malowane skrzynie. Okolica to przede wszystkim kilka hektarów owocowych sadów i zalew na rzece Powa.

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce jest organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym i Wielkopolskim Towarzystwem Agroturystyki I Turystyki Wiejskiej. Jego I edycja odbyła się w 2007 r. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja wielkopolskiej wsi jako miejsca wypoczynku, a także motywacja jednostek turystycznych i agroturystycznych, zwłaszcza tych małych, do ponoszenia standardu usług i wzbogacania oferty. Konkurs ma także zwrócić uwagę turystów na walory krajobrazu przyrodniczego i kulturowego Wielkopolski, która ma znaczący potencjał dla rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki.

Sukces gospodarstwa agroturystycznego z powiatu konińskiego