Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Stypendia Starosty Konińskiego

Wczoraj (16 lutego) ponad stu uczniów z powiatu otrzymało stypendia Starosty Konińskiego.
 
Starosta Stanisław Bielik, Wicestarosta Władysław Kocaj oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Krzysztof Czajkowski spotkali się ze stypendystami, ich rodzicami oraz dyrektorami placówek oświatowych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie.
 
W gronie tegorocznych stypendystów znalazło się 103 uzdolnionych uczniów ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Koniński, tj.: ZSOiT w Kleczewie – 21 uczniów, ZSOiT w Sompolnie – 24 uczniów, ZSEU w Żychlinie – 51 uczniów oraz SOSW w Rychwale – 7 uczniów. Stypendium Starosty Konińskiego otrzymali uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75.
 
Stypendia Starosty przyznawane są przez Zarząd Powiatu Konińskiego od 2002 r. Na rok 2023 powiat przeznaczy na ten cel ponad 177 tys. zł. Pomoc stypendialna dla ucznia wynosi miesięcznie 200 zł. Uczniowie w klasach programowo najwyższych będą otrzymywać stypendium przez 6 miesięcy, a uczniowie w pozostałych klasach przez 10 miesięcy (z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych).
 
Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom i życzymy dalszej owocnej pracy, zapału do nauki, radości, a także wzajemnej życzliwości oraz satysfakcji z czasu spędzonego w szkole.
Stypendia Starosty Konińskiego
Stypendia Starosty Konińskiego
Stypendia Starosty Konińskiego
Stypendia Starosty Konińskiego
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting