Starosta przyjął od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju

15 grudnia harcerze dotarli do Starostwa Powiatowego w Koninie, by przekazać Betlejemskie Światło Pokoju. Lampion odebrał od młodzieży starosta Stanisław Bielik w obecności członków Zarządu Powiatu Konińskiego.

Polscy harcerze od lat uczestniczą w przekazywaniu Betlejemskiego Światła Pokoju – po to, aby zagościło na wigilijnych stołach. Tegoroczna 33. edycja wydarzenia zorganizowana jest pod hasłem „Czyńmy pokój”.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem radości, braterstwa, pokoju i wspólnoty. Jego idea narodziła się w 1986 r. w Austrii. Polscy harcerze Betlejemskie Światło Pokoju odbierają od słowackich kolegów od 1991 r.  Płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem trafia do mieszkańców Polski poprzez kościoły, urzędy i szpitale.

Starosta przyjął od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju