Srebrny medal dla uczennicy ZSEU w Żychlinie

Wiktoria Skowrońska, uczennica klasy 4 w Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie została srebrną medalistką Mistrzostw Dekoracji Cukierniczych ExpoSweet.

Podczas największych targów cukierniczych w Polsce ExpoSweet w Warszawie odbyły się mistrzostwa dekoracji o zasięgu międzynarodowym, w których wzięła udział Wiktoria. Uczennica przygotowała przepiękne pierniki w temacie „Podwodny świat” wykorzystując wiele zaawansowanych technik dekoracji.

Wiktoria zdobyła uznanie profesjonalnego jury uzyskując srebrny medal mistrzostw. Kolorowe pierniki, na których można zobaczyć trójwymiarowe koniki morskie, rozgwiazdy czy rybki oraz piernikowy witraż robiły ogromne wrażenie również na odwiedzających targi.

Wiktoria była najmłodszą uczestniczką konkursu, a start w mistrzostwach zapewniła sobie wygrywając w grudniu ogólnopolski konkurs na artystyczne dekorowanie pierników dekorPIERNIKart. Uczennica od trzech lat pracuje pod opieką nauczycielki Katarzyny Hryciuk.

Źródło: ZSEU w Żychlinie
Srebrny medal dla uczennicy ZSEU w Żychlinie