Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

Srebrny medal dla uczennicy z Żychlina

Sara Stankiewicz z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie została srebrną medalistką w konkursie WorldSkills Poland 2020 w kategorii Carving.

Podczas targów POLAGRA w Poznaniu odbył się finał Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland w carvingu. Do ścisłej czołówki zakwalifikowało się dziewięciu zawodników (do 21 lat) z całego kraju, w tym dwoje uczniów z ZSEU w Żychlinie: Sara Stankiewicz i Bartosz Michalak.

Dla Sary był to już trzeci start w ogólnopolskich zmaganiach carvingowych. W 2019 r. w konkursie o Puchar Polski Juniorów zajęła trzecie miejsce. W tym roku uczennica z Żychlina sięgnęła w Poznaniu po srebrny medal. Debiutant Bartosz Michalak zajął czwartą lokatę.

Uczestnicy konkursu WorldSkills Poland rywalizowali w dwóch konkurencjach. Pierwsza polegała na zaprezentowaniu na targach wcześniej przygotowanej rzeźby o dowolnej tematyce. Sara wykonała pracę pt. „Harry Potter”, natomiast Bartosz połączył swoje dwie pasje – carving i piłkę nożną. W drugiej konkurencji uczestnicy na żywo rzeźbili w warzywach lub owocach.

Prace oceniane były przez jury, w skład którego wchodzili uznani carverzy i szefowie kuchni, na czele z przewodniczącym Grzegorzem Gniechem – Mistrzem Polski w Carvingu, złotym medalistą Międzynarodowej Olimpiady Kulinarnej IKA oraz Pucharu Świata.

W ZSEU w Żychlinie młodych adeptów sztuki carvingu prowadzi Katarzyna Hryciuk, nauczycielka przedmiotów zawodowych.
Realizacja: WR Consulting