Sportowy sukces uczniów ze Ślesina

Ślesińska reprezentacja zajęła wysokie, trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w Drużynowych Biegach Przełajowych.

10 maja reprezentacja chłopców z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie – Szkoły Mistrzostwa Sportowego – Akademii Piłkarskiej Reissa wystartowała na Mistrzostwach Polski w Drużynowych Biegach Przełajowych.  Zawody odbyły się w Aleksandrowie Łódzkim na stadionie oraz terenach wokół  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  Pomimo iż, sportowa historia szkoły bogata jest  w osiągnięcia z różnych dyscyplin, pierwszy raz wywalczała podium  na zawodach najwyższej rangi w Polsce.

W zawodach wystartowali zwycięzcy województw z całego kraju. Sportowcy wygrywając wcześniej Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Żerkowie koło Jarocina, zakwalifikowali się do finału Mistrzostw Polski. Trasa biegu przełajowego na dystansie około 1000 metrów była naprawdę wymagająca.  Prowadziła w trudnym terenie oraz na zróżnicowanym podłożu z kilkoma trudnymi podbiegami.

Medale oraz puchar za trzecie miejsce w mistrzostwach wręczył  Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki  dr. Henryk Olszewski oraz reprezentant Polski w sztafecie 4x400m, olimpijczyk Mateusz Rzeźniczak.

W zawodach startowali:
Mikołaj Matczak  kl. 5d
Damian Kostański kl. 7f
Hubert Szewczyk  kl. 7f
Wojciech Kwiatkowski  kl. 7f
Mateusz Sobański kl. 6b
Wiktor Giszter  kl. 5d
Szymon  Wekwejt  kl. 6 b (rezerwowy)

Serdecznie gratulujemy.

Sportowy sukces uczniów ze Ślesina