Ślubowanie uczniów klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kleczewie i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Wilczynie odbyło się 21 listopada br. w siedzibie szkoły.
W trakcie uroczystości, której oficjalną oprawę stanowił ceremoniał wojskowy, wypracowany w programie edukacyjnym szkoły,  zainaugurowano kształcenie akademickie, jakie rozpoczną od przyszłego półrocza uczniowie klas pierwszych, dzięki współpracy kleczewskiego liceum z PWSZ w Koninie. Zapowiedzą kształcenia akademickiego był wykład profesora doktora habilitowanego Wojciecha Nowiaka z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na temat  „Bezpieczeństwo narodowe na przełomie XX i XXI wieku. Wymiar zbiorowy i jednostkowy”.
„Dopełnieniem ceremoniału ślubowania była szkolna scena muzyczna stanowiąca wokalną i poetycką wizualizację wartości wypowiedzianych w rocie ślubowania – mówi Marietta Putz dyrektor ZSP w Kleczewie  - Ciekawym pomysłem uczniowskim okazała się kompozycja programu oparta na parafrazie wiersza „Zaproście mnie do stołu” Włodzimierza Szymanowicza oraz wykonanie klasycznych utworów polskiego rocka.
W uroczystości wzięli udział goście reprezentujący PWSZ w Koninie na czele z prorektor ds. promocji dr Joanną  Chojnacką  Gartner   oraz przedstawiciele jednostek mundurowych: Dowódca 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu płk dypl. pil. Mirosław Łusiarczyk, szef rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie mjr Zbigniew Nizgorski, a także przedstawiciele policji, straży pożarnej i pracodawców, współpracujących z Zasadniczą Szkołą Zawodową w Wilczynie.