Ślubowanie klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej w ZSEU w Żychlinie

11 października dla Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie był dniem szczególnym. Społeczność szkolna uczestniczyła w jednym z najpiękniejszych ceremoniałów szkolnych. Klasy pierwsze złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, stając się tym samym pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

W wydarzeniu towarzyszyła delegacja przedstawicieli władz Powiatu Konińskiego na czele z  Katarzyną Fryzą starostą konińskim.

Uroczystość swym przemówieniem zainaugurowała dyrektor ZSEU Anna Matczak-Gaj. Podkreśliła rangę zawodu nauczyciela oraz stojące przez nim wyzwania. Kultywując pamięć o patronie szkoły, młodzież klas maturalnych złożyła wiązankę pod tablicą upamiętniającą pobyt F. Chopina w Żychlinie.

Starosta wraz z naczelnikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Koninie - Krzysztofem Czajkowskim oraz Kamilą Grobelską - kierownikiem Biura Zarządzania Kryzysowego, uhonorowała dyplomami oraz upominkami uczniów szkoły oraz członków Jednostki Strzeleckiej 4150 z Konina. Młodzi ludzie poruszeni dramatem rozgrywającym się w południowo - zachodniej części naszego kraju, pospieszyli z pomocą w przygotowaniu transportów darów dla powodzian, których powiatowy magazyn zlokalizowany został w hali sportowej ZSEU.

Aby uczynić zadość tradycji szkoły 27 września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w grze terenowej, której przyświecał cel sprawdzania wiedzy z różnych dziedzin nauki, ale przede wszystkim integracji młodzieży. Podczas apelu rozstrzygnięto wyniki międzyklasowej rywalizacji. Klasa 1 TSE okazała się być niekwestionowaną triumfatorką gry.
Nagrody dla uczniów ufundowane zostały przez Radę Rodziców oraz Starostwo Powiatowe w Koninie.

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w emocjonalnym wystąpieniu podziękowali nauczycielom za trud niesienia kaganka oświaty. Podziękowaniom towarzyszyły najserdeczniejsze życzenia i kwiaty złożone jako wyraz wdzięczności oraz pamięci na ręce kadry kierowniczej placówki.

Uroczystości uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego zespołu wokalno- instrumentalnego oraz montaż wierszy ks. Jana Twardowskiego, który przygotował szkolny teatr „Kreska” wraz z nauczycielami - Magdaleną Baranek oraz Jakubem Przerwą. Artyści przenieśli uczestników imprezy do świata poezji miłosnej.

Żródło: ZSEU w Żychlinie

Ślubowanie klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej w ZSEU w Żychlinie