Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Słoń leśny przewodnikiem po ziemi konińskiej

„Dziennik młodego odkrywcy” to najnowsze turystyczne wydawnictwo Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA. Folder powstał z myślą o najmłodszych turystach, a także mieszkańcach regionu konińskiego.
 
Głównym bohaterem przewodnika jest bajkowa postać słonia leśnego Gosława, który wierszowanym tekstem oprowadza dzieci po atrakcjach Konina i regionu konińskiego. Gosław prezentuje 5 tematycznych wycieczek: śladami historii Konina, wzdłuż Kanału Ślesińskiego, szlakiem górnictwa, a także etnograficzną i na wyżyny. Każda z proponowanych tras zaczyna się w Muzeum Okręgowym w Gosławicach, które zamieszkuje nasz bohater. Kolorowy przewodnik jest jednocześnie dziennikiem aktywności, w którym podróż dziecka jest dokumentowana, przez co staje się dla niego bardziej emocjonalna i ciekawsza. Młody turysta może zaznaczać, które miejsca już odwiedził, wklejać swoje zdjęcia, opisywać wrażenia, a także rozwiązywać zadania.
 
Ile schodów prowadzi na szczyt wieży na Złotej Górze? Jak wysoki jest słoń leśny? Na czyją cześć wzniesiono Łuk Triumfalny? Na te pytania znajdą odpowiedzi młodzi odkrywcy, którzy wyruszą w podróż wraz z Gosławem. Podczas poszczególnych wycieczek można zdobyć pieczątki. Szczęśliwcy, którzy zdobędą ich komplet, uzyskają Dyplom młodego odkrywcy oraz upominek od Centrum Informacji Turystycznej w Koninie.

Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA przygotowała dla posiadaczy przewodnika wyjątkową niespodziankę. W „Dzienniku młodego odkrywcy” znajdują się talony zniżkowe do popularnych w regionie miejsc rekreacji dla dzieci. Ponadto rodzice mogą liczyć na polecaną bazę noclegową z udogodnieniami dla ich pociech.

„Prosta forma przewodnika, z bajkową postacią słonia leśnego to nieszablonowa propozycja dotarcia do najmłodszego turysty, którego potrzeby są priorytetem dla podróżującej rodziny. Nie dziwi zatem fakt, że najczęściej to dziecko i jego potrzeby wyznaczają wybór turystycznych destynacji. Wychodząc z powyższego założenia, oczekujemy z niecierpliwością na efekty tego projektu, a przede wszystkim na recenzje dzieci. Mamy nadzieję, że przewodnik będzie stanowił inspirację i mobilizację do spędzania czasu razem i odkrywania regionu konińskiego na nowo” – powiedział Marek Zawidzki Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA.
 
Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i powiat koniński.
Dziennik młodego odkrywcy
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting