Sara Kowalska z Kleczewa wicemistrzynią Wielkopolski w sprincie

Kolejny bardzo dobry start w zawodach lekkoatletycznych zanotowała uczennica klasy IA kleczewskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. W organizowanych w dniach 16-17 czerwca w Poznaniu – Golęcinie Mistrzostwach Wielkopolski Sara nie tylko zdobywała tytuły, ale też biła życiowe rekordy.

Pierwszego dnia Mistrzostw Sara startowała w eliminacjach biegu na 100 m w kategorii 18 to junior młodszy, czyli do lat 18.Do eliminacji przystąpiło 25 zawodniczek zrzeszonych w klubach sportowych z całej Wielkopolski.
Bieg Sary w eliminacjach okazał się być najlepszym w tym sezonie. Zawodniczka z Kleczewa z dużą przewagą wygrała uzyskując czas 12, 72s, który był jednocześnie jej nowym rekordem życiowym. Taki wynik pozwolił na zakwalifikowanie się do finału Mistrzostw Wielkopolski. W biegu finałowym Sara Kowalska przegrała jedynie z Nikolą Mrugalską z Puszczykowa i zdobywając tym samym tytuł wicemistrzyni Wielkopolski U-18.

W niedzielę młoda sportsmenka biegła na dystansie 200 m, w którym czasy z eliminacji zaliczane są do klasyfikacji końcowej zawodów, ale nie ma biegu finałowego. Także na tym dystansie Sara zanotowała kapitalny występ poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o 0,6 s. Zwycięski bieg eliminacyjny Sary z czasem 26,67s pozwolił jej na zajęcie 6 miejsca w klasyfikacji końcowej tej konkurencji.

Dwa dni startów i dwa rekordy życiowe, tytuł v-ce Mistrzyni Wielkopolski to ogromny sukces Sary, sukces co trzeba jednak zaznaczyć okupiony ciężką i systematyczną pracą na treningach. Gratulujemy Sarze i czekamy na więcej!