Rzeka połączyła pokolenia

120 osób pokonało 32-kilometrową trasę spływu kajakowego „Rzeka łączy pokolenia”, który 10 września 2016 r. z okazji Światowego Dnia Turystyki zorganizowała Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” we współpracy z Miastem Konin oraz Centrum Informacji Miejskiej w Koninie.

Jeden z największych spływów kajakowych w Wielkopolsce Wschodniej „Rzeka łączy pokolenia” wiódł szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski. Kajakarze, swoją wodną przygodę rozpoczęli przy Bulwarze Nadwarciańskim w Koninie. Przed zwodowaniem kajaków, uczestnicy spływu skosztowali specjalnie przygotowane na tę okoliczność przez Koło Gospodyń Wiejskich Bielawy (gm. Kazimierz Biskupi) drożdżówki, jagodzianki, rogaliki itp., a także otrzymali od organizatora pakiety startowe z wodą mineralną dedykowaną wydarzeniu.

Jak informuje Marek Zawidzki, prezes LOT "Marina" – Trasa spływu „Rzeka łączy pokolenia” meandrowała 32-kilometrowym urokliwym odcinkiem rzeki Warty, a kajakarzom sprzyjał pomocny nurt, dzięki czemu nie była aż tak wymagająca. Wodniacy, swoją przygodę kończyli w Marinie w Lądzie, skąd przetransportowano ich na Bulwar Nadwarciański, a tam na wszystkich czekało wiele atrakcji tj.: konkursy z nagrodami, integracja międzypokoleniowa, zabawy, grill, muzyka szanty oraz namiot naszej Organizacji, w którym złaknieni wiedzy kajakarze pozyskali informacje dot. turystyki subregionu konińskiego. Tegoroczne wydarzenie rozpoczął zastępca Prezydenta Miasta Konina – Sławomir Lorek.

Rzeka połączyła pokolenia. W spływie wzięło udział ponad 13 % seniorów. Woda, kontakt z naturą, piękna pogoda, spotkanie miłośników turystyki wodnej – kajakowej sprawiły, że tegoroczny spływ był wyjątkowy. Za opiekę medyczną i techniczną nad uczestnikami spływu odpowiadali ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koninie. A nagrodę główną – voucher na kolację dla dwóch osób – dla zwycięzcy konkursu na najciekawszą relację z przebiegu spływu ufundował partner wydarzenia Hotel Atut.

Organizatorem była Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” we współpracy z Miastem Konin i Centrum Informacji Miejskiej w Koninie.

Logo Konin witaj!Wydarzenie pn. „Rzeka łączy pokolenia” – spływ kajakowy z okazji Światowego Dnia Turystyki współfinansowane jest przez Miasto Konin.

Spływ kajakowy "Rzeka połączyła pokolenia"
Trasa spływu
Wodniacy, swoją przygodę kończyli w Marinie w Lądzie.
Konkursy z nagrodami, integracja międzypokoleniowa oraz zabawa na Bulwarach Nadwarciańskich
Rejestracja uczestników spływu