Rolniku, spisz się!

W całej Polsce od 1 września do 30 listopada br. będzie prowadzony Powszechny Spis Rolny (według stanu w dniu 1.06.2020 r.).

Spisem zostaną objęte gospodarstwa rolne osób fizycznych (gospodarstwa indywidualne), osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej. Zbierane będą dane dotyczące m.in. użytkowania gruntów, powierzchni zasiewów, zwierząt gospodarskich, nawożenia, ochrony roślin, budynków gospodarskich czy maszyn rolniczych. Udział w powszechnym spisie rolnym jest obowiązkowy.

Rolnicy będą mogli udzielić informacji o gospodarstwach:
  • poprzez samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie spisrolny.gov.pl;
  • telefonicznie, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.
Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie, rachmistrzowie spisowi skontaktują się:
  • telefonicznie – w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie telefonicznym;
  • bezpośrednio – w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie bezpośrednim w miejscu dogodnym dla użytkownika gospodarstwa rolnego.
Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Zachęcamy do śledzenia strony spisrolny.gov.pl, na której na bieżąco są zamieszczane informacje o Powszechnym Spisie Rolnym 2020.