Rolnicy z powiatu konińskiego wśród laureatów Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku

Anita i Mateusz Krzewiccy oraz Monika i Tomasz Jakubowiczowie znaleźli się w dziesiątce najlepszych rolników w województwie. Sukces zapewnił im udział w XXII edycji konkursu Wielkopolski Rolnik Roku.

Wyniki Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2022 ogłoszono 26 marca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas uroczystej gali naszym nagrodzonym rolnikom towarzyszyła delegacja z powiatu konińskiego na czele ze starostą Stanisławem Bielikiem, burmistrzem Sompolna Romanem Bednarkiem oraz wójtem gminy Kazimierz Biskupi Grzegorzem Maciejewskim i wójtem gminy Rzgów Grzegorzem Matuszakiem, a także przewodniczącą Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Koninie Jolantą Nawrocką.

Konkurs „Wielkopolski Rolnik Roku” nieprzerwanie od 22 lat promuje wielkopolskie rolnictwo. W ubiegłym roku, powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego kapituła odwiedziła 46 gospodarstw z 25 powiatów. Najlepszych 20 gospodarzy nominowała do nagrody, w tym rolników z powiatu konińskiego: Anitę Piątkowską-Krzewicką i Mateusza Krzewickiego z Płoszewa w gm. Sompolno, Wandę i Dariusza Biernackich z gm. Kazimierz Biskupi oraz Monikę i Tomasza Jakubowiczów z m. Goździków, gm. Rzgów.

Najważniejsze trofea konkursu trafiły do dwóch z nich. Prestiżowy tytuł „Wielkopolski Rolnik Roku 2022”, statuetka siewcy oraz nagroda finansowa w wysokości 15 tysięcy złotych, stały się udziałem państwa Krzewickich i państwa Jakubowiczów.

Wyróżnieni rolnicy prezentują wyjątkowo wysoki poziom produkcji, stosują nowoczesne technologie, odznaczają się dobrą organizacją pracy, wyróżniającą estetyką gospodarstw, uzyskują bardzo dobre efekty ekonomiczne oraz przejawiają troskę o środowisko naturalne.
Rolnicy z powiatu konińskiego wśród laureatów Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku