Rok przed dyplomem w ZSEU w Żychlinie

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie odbył się 22 marca regionalny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Zawodowej „Rok przed dyplomem” objętej honorowym patronatem m.in. Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Kuratora Oświaty w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin czy Rektora Politechniki Lubelskiej.

W murach żychlińskiej placówki spotkało się 59 uczniów z sześciu szkół z: Opoczna, Kalisza, Łodzi, Swarzędza, Konina i Żychlina, których przywitali: Jacek Misiuk, dyrektor Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Anna Matczak-Gaj, dyrektor ZSEU w Żychlinie oraz Katarzyna Hryciuk, nauczyciel i koordynator regionalnego etapu Olimpiady.

Olimpiada zawodowa zgromadziła w Żychlinie młodzież uczącą się w 11 różnych zawodach, m.in. technik hotelarz, technik spedytor, technik mechatronik, technik żywienia czy technik informatyk. Rozwiązane testy zostały komisyjnie zapakowane i odesłane do Lublina, gdzie już wkrótce zostaną poddane fachowej ocenie.

Źródło: ZSEU w Żychlinie