Rodzinne wiosłowanie na Wielkiej Pętli Wielkopolski

Kajakarze przepłynęli łącznie 31 kilometrów podczas X Spływu kajakowego szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski. To największe wydarzenie kajakowe w regionie odbyło się 6 lipca na rzece Warta, Kanale Ślesińskim oraz Jeziorze Pątnowskim.

Dwie grupy, każda licząca 98 osób, wypłynęły z dwóch różnych miejsc do jednej mety – Bulwaru Nadwarciańskiego. „Podczas jubileuszowego spływu Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA padły kolejne rekordy. Niemalże podwoiliśmy liczbę uczestników i w spływie popłynęło 196 osób, a w tym aż 26 dzieci” – powiedział Marek Zawidzki Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA.

Kajakarze popłynęli dwoma trasami jednocześnie. Pierwszy, 17-kilometrowy odcinek prowadził z miejscowości Biechowy (gmina Krzymów) rzeką Wartą. Drugi, 14-kilometrowy spływ ruszył z Przystani Gosławice, na  Jeziorze Pątnowskim, a następnie przez Kanał Ślesiński i dwie śluzy: Pątnów i Morzysław. Wszyscy kajakarze niezależnie od pokonanej trasy zakończyli spływ na jednej mecie – Bulwarze Nadwarciańskim w Koninie, gdzie przy szantowej muzyce podsumowali wydarzenie wielkim grillowaniem.

„Spływ kajakowy odbył się w bardzo rodzinnej atmosferze. Jego najmłodszy 6-letni uczestnik był jednocześnie wnukiem najstarszego kajakarza (66 lat). Zatem w spływie brało udział kilka pokoleń, które wzajemnie się wspierały i dopingowały” – powiedział Andrzej Łącki kierujący jednym ze spływów. Tradycyjnie najmłodszego i najstarszego kajakarza nagrodził Starosta Koniński oraz Prezydent Miasta Konina. Ponadto wszyscy niepełnoletni kajakarze otrzymali dodatkowe upominki.

X Spływ kajakowy szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski dofinansowany został z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Patroni medialni imprezy to: Przegląd Koniński, Portal LM.PL, TVP3 Poznań, TV Wielkopolska, MC Radio, Radio Poznań, Meloradio.

Ĺšródło: Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA, Centrum Informacji Turystycznej *** w Koninie
Rodzinne wiosłowanie na Wielkiej Pętli Wielkopolski