Questing po Ziemi Konińskiej

Bezpłatny folder z rowerową grą terenową (questem) „Śladami Jana Długosza po Ziemi Konińskiej” jest już dostępny. Publikacja Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA powstała dzięki realizacji projektu mającego na celu stworzenie nowej formy promocji regionu konińskiego połączonej z aktywnością na rowerze.

Gra terenowa pozwoli miłośnikom jednośladów w przyjemny i aktywny sposób odkrywać historię oraz walory turystyczno-krajoznawcze miasta Konina i powiatu konińskiego. Folder z questem można odebrać w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie (ul. Dworcowa 2) lub pobrać w wersji elektronicznej na urządzenie mobilne ze stron: www.turystyka.konin.pl lub www.lotmarina.pl.

Aby wykonać quest, należy pokonać na rowerze trasę, na której rozmieszczone są zagadki. Na każdego, kto ukończy grę poprzez rozwiązanie ich wszystkich, czeka „skarb”. Tematem przewodnim questa jest historyczna postać Jana Długosza, który w swoich kronikach Królestwa Polskiego opisał Konin oraz sąsiednią gminę Kazimierz Biskupi.

„Nasze dotychczasowe doświadczenia w pracy z turystami potwierdzają potrzebę wydania niniejszej publikacji i jej bezpłatnej dystrybucji w regionie konińskim. Trend questingu trwa w najlepsze, a najbardziej zapaleni questowicze szukają ich po całej Polsce. Chcemy tym samym przyciągnąć turystów z innych regionów i zaproponować aktywną formę zwiedzania Konina oraz powiatu konińskiego, a także pobudzić mieszkańców do aktywnego poznawania regionu, w którym mieszkają” – powiedział Marek Zawidzki, Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA.

Już dziś LOT MARINA zaprasza miłośników przejażdżek rowerowych, rodziny z dziećmi, poszukiwaczy gier terenowych w regionie i wszystkich zainteresowanych do odebrania swojego egzemplarza rowerowego questu. Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Ĺšródło: LOT MARINA, CIT*** w Koninie