Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Nieodpłatnych Porad Obywatelskich zamknięte do 28 lutego 2022 r.

Na podstawie §1 pkt 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 stycznia 2022 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2022 r. poz. 149) oraz w trosce o zdrowie oraz bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, a także prawników udzielających porad prawnych i obywatelskich w punktach prowadzonych przez powiat koniński informujemy, że od dnia 25 stycznia 2022 r. porady prawne w ramach punktów bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w powiecie konińskim będą odbywać się tylko i wyłącznie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość. Praca zdalna zgodnie z rozporządzeniem będzie funkcjonować do 28 lutego 2022 r.

W związku z tym powiat koniński przy udziale Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich w Koninie uruchamia możliwość udzielania porad na odległość za pomocą środków komunikacji telefonicznej i elektronicznej. Porad prawnych i obywatelskich będą udzielać prawnicy zgodnie z lokalizacją punktu, po uprzednim umówieniu porady pod nr telefonów 63 240 32 24 (Starostwo Powiatowe w Koninie), 63 240 61 93 i 663 775 604 (Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich w Koninie).

Na poradę można również umówić się za pośrednictwem strony internetowej https://powiat.konin.pl/nieodplatna-pomoc-prawna-i-nieodplatne-poradnictwo-obywatelskie

W przypadku  przedłużenia terminu pracy zdalnej rozporządzeniem Rady Ministrów Starosta Koniński zastrzega sobie możliwość wydłużenia terminu zawieszenia pracy punktów bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich.
 
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting