Pszczelarze z Wielkopolski świętowali w Skulsku

Dyplom dla starosty konińskiego Stanisława Bielika "Za wybitny wkład w rozwój polskiego pszczelarstwa"Pszczelarze z Regionu świętowali 30 lipca 2017 r. w Skulsku. W obchodach uczestniczyło ponad 300 osób.

XXXVI Regionalny Dzień Pszczelarza miał szczególną oprawę. Święto połączone zostało z uroczystością poświęcenia i wręczenia Sztandaru dla Koła Pszczelarzy w Skulsku. Najbardziej zasłużeni dla bartniczej profesji w Wielkopolsce uhonorowani zostali najwyższymi odznaczeniami pszczelarskimi. Przy fanfarach orkiestry, statuetki, medale Dzierżona, złote, srebrne i brązowe odznaki, a także dyplomy Polskiego Związku Pszczelarskiego wręczyli nagrodzonym Waldemar Kudła, Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie oraz Roman Kowalak, Prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Koninie.

W gronie nagrodzonych znalazł się również starosta koniński, który udał się do Skulska, aby podziękować pszczelarzom za podtrzymywanie pięknej tradycji bartniczej oraz trudną i żmudną pracę, dzięki której kuchnia polska wzbogacana jest najlepszymi polskimi produktami pszczelimi. Stanisław Bielik został wyróżniony przez Polski Związek Pszczelarski za wybitny wkład w rozwój polskiego pszczelarstwa.

Tegorocznym regionalnym obchodom Dnia Pszczelarza w Skulsku towarzyszył kiermasz oraz wystawa. Spotkanie, tradycyjnie, stało się okazją do pogłębiania wiedzy o pszczelarstwie i propagowania zalet produktów pszczelich, a także wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów między pszczelarzami z całej Wielkopolski.