Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Matury i egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w reżimie sanitarnym

Zagrożenie epidemiczne spowodowało konieczność wprowadzenia wielu ograniczeń także w obszarze edukacji. Jednym z nich było zorganizowanie z zachowaniem stosownego reżimu sanitarnego egzaminów maturalnych i egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. W ubiegłym roku Powiat wywiązał się z tego zadania bardzo dobrze. Egzaminy przeprowadzono zgodnie z procedurami i zaleceniami wydanymi w związku z COVID 19 przez Ministerstwo Zdrowia, Ministra Edukacji i Sanepid. Frekwencja na egzaminach była wysoka, a uczniowie zastosowali się do zasad postępowania w okresie pandemii.

Tegoroczne matury i egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie będą, tak jak w 2020 r., odbywać się w specjalnym reżimie sanitarnym. Wszystkie szkoły prowadzone przez powiat potwierdziły, że są przygotowanie do ich przeprowadzenia. 

W maju 2021 r. do egzaminów maturalnych przystąpi 178 uprawnionych (w Zespole Szkól Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie: 78 uczniów, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie – 57, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie – 43. Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie zdawać będzie 101 uczniów: 19 w ZSOiT w Kleczewie, 21 w ZSOiT w Sompolnie oraz 61 w ZSEU w Żychlinie. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rychwale, poza egzaminami zawodowymi, do których przystąpią 2 osoby, odbędzie się test ósmoklasisty dla 6 uczniów .
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting