Przedszkolaki z "Krainy Wesołej Zabawy" odwiedziły starostwo

Niecodzienni goście zawitali w poniedziałek (15 października) do urzędu. Starosta Stanisław Bielik gościł 22-osobową grupę cztero- i pięciolatków z Przedszkola nr 2 w Koninie. Dzieci odwiedziły starostwo, aby przyjrzeć się z bliska pracy urzędników.

Pracownicy konińskiego starostwa stanęli przed niełatwym zadaniem. Pokazywali swoje miejsca pracy i odpowiadali na trudne pytania ciekawych ich profesji przedszkolaków. Dzieci z Przedszkola „Kraina Wesołej Zabawy” rozpoczęły zwiedzanie urzędu od wydziału komunikacji. Później dotarły do sekretariatu starostwa, a także samego szefa urzędu - starosty konińskiego i jego zastępcy. Stanisław Bielik i Władysław Kocaj chętnie i wyczerpująco odpowiadali na pytania przedszkolaków. Równie chętnie o urzędzie, jego roli i strukturze opowiadał sekretarz powiatu – Mirosław Kruszyński, który razem z Krzysztofem Czajkowskim z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, oprowadził dzieci po całym starostwie. Dzięki temu miały one okazję dowiedzieć się, jakie sprawy można załatwić w urzędzie i jak wygląda praca w poszczególnych komórkach i na różnych stanowiskach. Ostatnim miejscem edukacyjnej wycieczki po starostwie był wydział rozwoju i promocji, z którego mali goście wyszli bogatsi w wiedzę o atrakcjach turystycznych powiatu oraz powiatowe gadżety promocyjne.

Wizyta przedszkolaków w starostwie stała się miłym i atrakcyjnym wydarzeniem zarówno dla dzieci, jak i dla urzędników. Jak mówili pracownicy urzędu, odwiedziny małych klientów zapewniły im dobry nastrój na resztę dnia.